Erzurum Fayans, Seramik Ustası | Fayansçı

Erzurum kent merkezinde ya da ilçelerinde Erzurum fayans ustası ihtiyacınız için şu anda doğru yerdesiniz. Kaliteli işçilik ve uygun fiyat garantisi ile müşteri memnuniyeti odaklı olarak çalışan firmamızda deneyimli ve tecrübeli ustalarımız tarafından fayans ustası hizmeti verilmektedir.

Siz değerli müşterilerimize bütün montaj işlerimiz oldukça uygun fiyatlarla sağlanmakta ve kalite fiyat bakımından beklediğiniz performans sunulmaktadır.

Bu alanda uzun yıllardan beri faaliyet gösteren firmamız, en kaliteli malzemelerle çalışmakta ve siz değerli müşterilerinin memnuniyetine önem vermektedir. Müşteri memnuniyeti odaklı olarak yaptığımız fayans montaj işlerinden memnun kalan müşterilerimiz referansımızdır.

Erzurum Fayans Ustası Hizmeti

Evinizin banyosunda mutfağında özellikle görüntü açısından büyük bir estetik oluşturan fayansların montajı özen ve titizlik gerektirir. Yapılan tek bir hata bütün fayansların sökülerek yeniden monte edilmesine neden olabilir.

Bu nedenle fayans ustası ihtiyaçlarınız için profesyonel bir firmadan destek almanız çok önemlidir. Erzurum fayans ustası hizmeti veren firmamız bu alanda deneyimli ve uzman ustalarla çalışmaktadır.

Tamamen temiz ve kaliteli işçilik anlayışı ile çalışan ustalarımız kısa süre içerisinde büyük bir profesyonellikle fayans döşeme işlerinizi yerine getirir.

Bildiğiniz üzere fayans döşeme işleri çok uzun yıllar yenilenmez ve hatta ömür boyunca kullanılır. O nedenle işlemin oldukça kaliteli ve düzgün şekilde yapılması gerekir. Yeni ev yaptırıyorsanız ya da evinizde tadilat yaptırmayı düşünüyorsanız kesinlikle bizimle iletişime geçmeli ve kaliteli hizmetimizle tanışmalısınız.

Erzurum Fayans Ustası Fiyatları

Erzurum fayans ustası fiyatları konusunda da firmamız sizlere en ekonomik çözümleri sağlamaktadır. Fayans döşeme çalışması firmamız tarafından büyük titizlikle ve kaliteli şekilde yerine getirilirken aynı zamanda piyasada bulabileceğiniz en uygun fiyatlar sunulmaktadır.

İşinin ehli ustalarımız, evlerin banyo ve mutfak bölümünde bulunan her tür fayans döşeme işini profesyonel şekilde tamamlamaktadır. En sağlıklı fiyat teklifini alabilmek için bizimle iletişime geçmeli ve evinizde keşif talebinde bulunmalısınız.

Çünkü fayans döşeme fiyatları döşeme yapılacak olan alanın metrekaresine göre değişmektedir. Adresinizde keşif yapılmadan fiyat vermek sağlıklı olmayacaktır. Kaliteli ve ekonomik fiyatları için sizleri de firmamıza bekliyoruz.

Evinizde veya işyerinizde zeminde yada duvarda fayans, seramik, kalebodur, granit, karo, cam mozaik gibi uygulamaları profesyonelce yapmaktayız.

35 yılı aşkındır bu alanda yapmış olduğumuz çalışmalar refeansımızdır.

Komple zemin veya duvar yenileme işlerinin yanı sıra kısmi tadilatlar noktasında da çalışma yapabilmekteyiz.

Ayrıca düzgün yapılmamış, kirlenmiş, özelliğini yitirmiş derzleri de yenilemekteyiz. Bu yenileme çalışmaları özellikle çok katlı yapılarda özellik arz etmektedir. Bozulan zeminler temizlik sırasında suyu alt zemine çekebilmektedir. Buda alt komşunun tavanında lekelenmeye ve rutubete sebebiyet vermektedir.

İş ortaklarımız ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalarda su kaçaklarını da özel makinalar ile tespit etmekte ve çok geniş alanlarda kırım yapmadan tespit ve tamiratta yapabilmekteyiz.

Merdiven, balkon, teras, bahçe vb. alanlarda zemin yenileme ve tadilat işlerinde keşif için bizlere ulaşabilirsiniz.

Teslim ettiğimiz tüm işlerde müşteri memnuniyetini düşünür, ev ise kendi evimiz, işyeri ise kendi işyerimiz gibi hareket ederiz.

35 yılı aşkın tecrübe ile ev ve işyerinizi bize teslim edebilirsiniz.

Fayans Nedir?

Genellikle çiçek resimleri ile süslenmiş, bir tarafı sırlı bir çamur levha. % 80’i kaolin ve kuvars olan bir tür beyaz topraktan yapılmıştır.

Özellikle banyo, mutfak ve tuvalet duvarlarının kaplanması ve dekorasyonunda kullanılır. Sıvı geçirimsizdir ve dekorasyona uygun sır tabakası ile kaplanmıştır. İtalyan Faenza kentinden veya Provence’daki Faance kasabasından adını almıştır. Fayanslar Çin’den geldiğinden ismini Türkiye’den almıştır. İlk gerçek kiremit M.Ö. 500’lerden kalma bir İran sarayının duvarında yer almaktadır.

Seramik nedir?

Seramik malzemeler, metalik ve metalik olmayan elementlerin birbirlerine esas olarak iyonik veya kovalent bağla bağlandığı inorganik ve metalik olmayan malzemelerdir. Seramik malzemelerin özellikleri, atomlar arası bağlarına bağlıdır.

Seramik malzemeler genellikle düşük tokluğa ve sünekliğe sahiptir ve sert ve kırılgandır. Seramikler iletken elektronlardan yoksundur, bu da zayıf elektrik ve ısı iletimi ile sonuçlanır. Güçlü atomik bağ, onu kimyasal olarak kararlı hale getirir ve çok zorlu ortamlarda bile yüksek bir erime noktasına sahiptir. Bu özellikler, birçok mühendislik tasarımı için seramik malzemeleri gerekli kılar. Seramikler, geleneksel seramikler ve mühendislik seramikleri olarak ikiye ayrılabilir.

Seramiklerin Mekanik ve Elektriksel Özellikleri

  • Mekanik Özellikler: Basınç dayanımı çok yüksek olan seramikler çok düşük çekme dayanımına sahiptir. Kırılgan olduklarından, iç yapılardaki kusurlar, kesikler, çizikler ve mikro çatlaklar stres birikmesine neden olur ve bu nedenle çekme etkisi altında kolayca kırılır. Seramiklerin basınç dayanımı, çekme dayanımının ortalama 8 katıdır. Gerilme mukavemetine direnç, ısıl işlemle yüzeyde artık basınç gerilimi oluşturarak artırılabilir. Seramiklerin kayma direnci çok yüksektir ve plastik deformasyon olmaksızın kırılır (göz ardı edilebilir). Ek olarak, bazıları o kadar serttir ki, yaygın olarak aşındırıcı olarak kullanılırlar (örn. Alümina).
  • Elektriksel Özellikler: Seramikler genellikle yalıtkan ve dielektrik malzemelerdir. Elektrik iletmezler, ancak elektrik alanında tepki verirler. Bir elektrik alanın etkisi altında meydana gelen polarizasyon, elektronların yüzeyde önemli ölçüde birikmesine izin verir. Kondansatör imalatında yüksek dielektrik özelliklere sahip seramikler kullanılmaktadır. Bazı seramiklerin yarı iletken özellikleri vardır. Kuvars ve baryum titanat, mekanik hareketi elektriksel reaksiyona ve elektrik reaksiyonunu mekanik reaksiyona dönüştürür. Piezoelektrik denilen bu kabiliyete sahip bu seramikler (mikrofonlar gibi) elektronik endüstrisinde kullanılmaktadır.

Seramik Karo Nedir? Nasıl Üretilir?

Kil, kaolin, feldispat, silis veya diğer organik hammaddelerden belirli ölçülerde hazırlanmış yüksek basınçta bir kalıpta preslenerek çok ince öğütülmüş bir karışımın granül haline preslenmesi ile üretilirler. Daha sonra istenilen özellikleri vermek için kurutulur ve yüksek sıcaklıklarda, sırlı veya sırsız olarak pişirilir.

Seramik Karo Nerelerde Kullanılır?

Hayatımızın birçok alanında seramik karolar kullanılmaktadır. Seramik karolar, banyo karoları, yer karoları, duvar karoları ve dış mekan yer karoları gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle bu günlerde farklı renk ve desenlerde ve farklı boyutlarda karolar kullanılmaktadır.

Yorum yaz