İçeriğe geç →

Erzurum Uydu Servisi | 5424491208

Erzurum uydu servisi ve çanak anten kurulum hizmeti talebiniz var ise iletişim kurmak için aşağıda ki numaradan faydalanabilirsiniz.

Erzurum uydu servisi iletişim bilgileri

  • Tel: 5424491208

Erzurum uydu servisi iletişim bilgilerinin birini tercih ederek bize ulaşmanız yeterlidir. İrtibat kurmanız halinde, aynı gün içinde işlerinizi bitirmiş oluyoruz.

Erzurum Uydu Servisi Hizmetlerimiz

Firmamızın Erzurum’da faal hizmet veren tüm firma rehberlerinde kaydı bulunmaktadır. Bizi firma rehberi üzerinden inceleyerek iletişim ve hizmet bilgilerimiz hakkında daha kapsamlı bilgiye erişebilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Şirketimizdeki hizmetler hakkında kısa bir bilgilendirme. Firmamız Erzurum’a sadece çanak anten kurulum hizmeti vermiyor. Bu hizmetimiz yanı sıra vermekte olduğumuz diğer hizmetlerimiz;

Uydu servisi, çanak anten ayar ve kurulumu

Erzurum uydu servisi hizmeti, (çanak kurulumu, ayar ve onarım) için yıllardır tüm Erzurum ilçelerinde profesyonel hizmet vermekteyiz. Hiçbir müşterimizden memnuniyetsizlik belirten bir geri dönüş almadık.

Erzurum Uydu Servisi — Çanak Anten Kurulumu

Televizyon kurulumu

Erzurum televizyon kurulumu, duvar montajı gibi işleriniz için de bizimle irtibat kurabilirsiniz. Bir telefon ile ister evinizde bulunan bir tv kurulumu, ister mağazadan eve taşıma işlemi için ister ev tadilatı esnasında yapılan yer değişikliği işleri için hizmet sunmaktayız.

Ayrıca televizyon montaj işlemleriniz için gerekli olabilecek duvar montaj aparatı, tavan askısı aparatı veya uydu alıcısı gibi talepleriniz için de bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Erzurum televizyon tamircisi

Erzurum’da bozulan garanti kapsamı dışında ki her marka televizyonunuz için bizi arayabilirsiniz. Aramanız halinde uzman arkadaşlarımız adresinize kadar gelip televizyonunuzun arızasını tespit edecek ve size izlenecek yol hakkında bilgi verecekler. Ayrıca buradan “Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler” konulu yazıma bakabilirsiniz.

Satışını yaptığımız ürünler

Lnb, kablo, çanak, uydu alıcısı, tv askı aparatı, çanak anten ayaklığı, tv kumandası

Her marka tv için tamir bakım işlerinde bizi arayabilirsiniz. Talep ettiğiniz ürün adresinize bizim tarafımızdan getirilmektedir.

Çanak Anten Kurulumu

Çanak anten kurulumu, özellikle bu zamanlarda oldukça sık sorulan soruların başında gelmektedir. Çanak anten kurulumu karmaşık gibi gözükse de oldukça basit bir konudur. Bunun için sadece detaylı bir öğretici metine ihtiyacınız vardır. Detaylı bir öğretici yazıyla çanak anten kurulumunu basit bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz. Çanak anten kurulumunda belli başlı teknikleri bildiğiniz takdirde kolay bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle çanak anten kurulumunun öncesinde dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir: Çanak antenin konumu iyi ayarlanmalıdır. Çanak anten uydu dalgalarını tam olarak almıyorsa yayında kesilmeler yaşanabilir. Bu yüzden çanak anten, uydu dalgalarını en yüksek seviyede alabilecek yere yerleştirilmelidir. Bir diğer önemli hususta çanak antenin yeni olmasıdır. Eskiyen bir anteni kullanmak televizyon yayınlarında problemler çıkarabilir. Bu doğrultuda özellikle çanak anten yüzeyinin paslanmamış ve pürüzsüz olması önemli bir konudur. Ayrıca çanak anten kablosunun uzun ve deforme olmaması lazımdır. Çünkü, uzun olan çanak anten kabloları televizyona aktarılan sinyal seviyesini düşürecektir. Bu bakımdan kablonun mümkün olduğu kadar kısa seçilmesi önemlidir. Çanak anten kurulduktan sonra sıra kablo takma işlemine gelmektedir. Kablo takma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Uydu anteninin kablosunu televizyonlarımızda bulunan LNB IN girişine takılması gerekmektedir. Aksi takdirde uydu alıcısı kesinlikle çalışmaz.

Çanak Anten Seçimine Dikkat Etmelisiniz?

Çanak anten seçimi, göründüğü gibi kolay bir seçim değildir. Çünkü çanak anten seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edilmediği takdirde yukarıda da belirttiğimiz gibi televizyon yayınında çeşitli problemler çıkabilir. Bu yüzden bu konuya dikkat edilmesi lazımdır. Çanak anten seçiminde en çok yapılan yanlışlardan birisi ikinci el anten alımıdır. İkinci el antenler hem eskidir hem de yüzeyleri sıkıntı yaratabilir. Bu sıkıntıyı şöyle özetleyebiliriz: Örneğin ikinci el alınan bir antenin yüzeyinde paslanmalar ve pürüzsüz yapının kaybı oluşmuşsa o anten kesinlikle yarardan çok zarar verecektir. Dolayısıyla kaliteli bir çanak anten seçimi oldukça önemlidir. Ayrıca, yaşanan yerin yapısına göre büyüklükteki bir anten seçimi önemlidir. Örneğin, fazla yağmur alan ve rüzgarlı olan bir yerde daha büyük bir çanak anten tercih edilmelidir.

Kendiniz Çanak Anten Ayarı Yapın

Çanak anten ayarı yapmak istiyorsanız, hiç gözünüz korkmasın aslında bu işlem düşündüğünüz kadar zor bir işlem değildir.

Bu yazıda evde çanak anten ayarlamayı öğrenecek ve rahatlıkla kendi işinizi kendiniz yapabileceksiniz.

Gerekli Malzemeler

Öncelikle çanak anteninize LNB bağlantınızı yapmış olmanız gerekiyor. Sonrasında antenden gelen kablonun televizyonunuza bağlı olduğunu düşünüyorum ve artık ayar aşamasına geçiyorum.

1- Yanınızda bulunması gereken ilk araç android yada ios işletim sistemine sahip bir cep telefonu. Bu şekilde indirip kullanacağınız bir uygulama yardımı ile ayar yapabileceksiniz. Telefon yok ise bilgisayar yardımı ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Öncesinde bilgisayarınız ile https://www.dishpointer.com/ bu adrese giderek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cep telefonu olanlar için ise Aşağıda ki uygulamaları yükleyerek işe başlanabilir.

2- Bu aşamada çanak anteninizin offset açısını biliyor olmanız gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız herhangi bir sinyal bulucu cihaz almanız gerekiyor. Bu cihazların ucuz olanları da mevcuttur 60 – 70 TL’ye bu işten kurtulabilirsiniz.

Bu aşamadan sonrasında ise yapmanız gereken şey sinyali bulup tv izlemeye başlamak olacaktır. İyi seyirler.

Uydu Sistemleri Nasıl Çalışır?

Uydu sistemleri, hayatımızda uzun zamandan beri var olan ve bizlere çeşitli kolaylıklar sağlayan bir buluştur. Öyle ki, uyduların olmadığı bir ortamda ne haberleşebilir ne de televizyon izleyebilirdik. Bu durumdan uyduların hayatımızdaki önemini bir kez daha kavrayabiliriz. Uydular, uzun yıllar boyunca bize hizmet eden ve bize çok büyük kolaylıklar sağlayan bir buluş olduğunu zaten yukarıda söylemiştik. Şimdi gelin, uyduları daha da yakından tanıyalım…

Uydu sistemleri, bizlere daha kaliteli bir dünya yaratmak için var olan bir buluştur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi en küçük örnekle, uydunun olmadığı bir ortamda hiçbir şekilde haberleşemeyiz. Lakin, unutulmamalıdır ki uydular sadece haberleşmeyi veya televizyon izlememizi sağlayan bir buluş değil. Şu an dünyada hemen hemen her yerde uydulardan yararlanılıyor desek yanlış olmaz. Uydular, insanların uzaydaki gözleridir. Uydular sayesinde insanlar anında, her şeyden haber alabilir. Uyduların çalışma prensibi ise şu şekildedir:

Uyduların Çalışma Prensibi

Uyduların çalışma prensibi sanıldığının aksine oldukça basittir. Uydular bilindiği gibi uzayda bulunan ve her türlü büyüklükte olabilen apılardır. Bilindiği gibi uydular yer yüzüne uydu sinyalleri göndermektedir. Bu sinyaller ile toplanan bilgiler insanlara aktarılmaktadır. Uydu sinyallerini almak için dünya üzerinde konumlandırılmış çok sayıda yuvarlak ve tepsi şeklinde yer yüzü uyduları vardır. Bu yer yüzü uyduları uzaydan gönderilen uydu sinyallerini alarak, bunu bilgiye dönüştürür ve insanlara aktarır. Basit bir şekilde uyduların çalışma prensibi bu şekildedir.

Uydu Türleri Nelerdir?

Uydular kendi aralarında gruplandırılabilir. Bu gruplandırmalar uydunun içeriğini tamamen değiştirir. Bu gruplandırmalar ise şu şekildedir: Haberleşme uyduları, askeri uydular, meteoroloji uyduları ve uzay araştırma uyduları. Hepsi isminden de anlaşılacağı üzere belirli bir kesme hizmet etmektedir. Bu gruplandırmalar sayesinde uzayda bulunan uydular da gruplandırılarak ortaya çıkabilecek karışıklıklar önlenir. Gruplandırmanın olmadığını varsayarsak uzayda bulunan uydular da gruplandırılamaz ve birbiriyle karışabilir. Bu da büyük bir sorun ortaya çıkarabilir. Bu yüzden uyduların bu gruplandırmaya göre üretilmesi gerekmektedir. Uydular hayatımızda yer edinmiş en önemli buluşlardan bir tanesidir. Gelişen uydu sistemleri sayesinde bakalım daha ne kadar ileriyi görebileceğiz…

Kategori: Erzurum Uyducu

Yorumlar

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir